foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Robercika Malca, naszego kochanego synka, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Na stronce pokazujemy codzienną walkę Roberta w drodze do samodzielności. Chcemy pokazać także, że mimo swojej niepełnosprawności Robert, na swój sposób, może cieszyć się życiem, jak każda zdrowa osoba.

FILMIKI

KSIĘGA GOŚCI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Piątek 01.09.2017

Nadszedł długo oczekiwany przez nas wrzesień. Robuś zakończył swoją przygodę w przedszkolu i od poniedziałku, będzie uczniem 1 klasy szkoły podstawowej w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym w Rumi. Na chwilę obecną jest to dla nas ciągle jedna wielka niewiadoma, jak będzie teraz wyglądał dzień Roberta, czy mu się spodoba nowe miejsce, nowi koledzy, nowa Pani wychowawczyni. Mamy nadzieję, że zmiana miejsca pobudzi Roberta do dalszego rozwoju. Z rzeczy, które na pewno się nie zmienią to rehabilitacja domowa, która będziemy dalej kontynuować, bo wiemy, że przynosi ona bardzo dobre efekty.

Dodatkowo Robuś zakwalifikował się do programu Usprawnianie przez pływanie prowadzonego przez Ośrodek terapii, edukacji i aktywizacji sportowej dzieci Sopocie. W ramach tego programu raz w tygodniu mamy zajęcia prowadzone metodą Hallwick na basenie solankowym w Sopocie. Oczywiście po pierwszych zajęciach, Robert trochę nam się przeziębił i kolejne musieliśmy już odpuścić, ale mamy nadzieję, że to jego coroczna sierpniowa infekcja i dalej będziemy mogli chodzić na basen już wkrótce.

Z niecierpliwością czekamy także na pazdziernik, wkrótce Fundacja Słoneczko rozpocznie księgowanie wpłat z 1% i będziemy wiedzieli na ile turnusów uda nam się pojechać w przyszłym roku. Czekamy także, aby dowiedzieć się czy będziemy mogli pozwolić sobie na zakup nowego wózka dla Roberta. Z poprzedniego już wyrósł, a niestety wózek, który spełnia nasze wszystkie oczekiwania tzn. ma wszystkie możliwości odpowiedniego ustabilizowania Roberta, ma możliwość rozłożenia do pozycji leżącej oraz możliwość regulacji kąta nachylenia, jest w miarę lekki i dobrze się prowadzi, taki wózek kosztować nas będzie ok. 12 tysięcy. Kwota zaporowa, na szczęście 3tys. zł dofinansuje nam NFZ, ale na pozostałą część sami będziemy musieli znalezć środki.

Zdjęcia z zakończenia przedszkola:

Comments powered by CComment

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ROBERTOWI?

Aby przekazać swój 1% podatku na Roberta należy wpisać:

Nr KRS: 0000186434

Cel szczegółowy 1%:
" Robert Malec 127/M"

2019 Copyright Stronka Robercika Malca Rights Reserved