foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Robercika Malca, naszego kochanego synka, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Na stronce pokazujemy codzienną walkę Roberta w drodze do samodzielności. Chcemy pokazać także, że mimo swojej niepełnosprawności Robert, na swój sposób, może cieszyć się życiem, jak każda zdrowa osoba.

FILMIKI

KSIĘGA GOŚCI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wtorek 29.09.2015

Dużo się dzieje w życiu naszego szkraba i trochę mało czasu zostaje na pisanie na stronce. Z racji powrotu mamy do pracy i zmiany pracy przez tatę, w tym roku oraz nadchodzącym nie będziemy jeździli już tak często na turnusy- pisaliśmy już o tym ostatnio. Zamieniliśmy te dwutygodniowe wyjazdy raz na kilka miesięcy na regularną rehabilitację w domu i w ośrodkach położonych w miarę blisko domu. Nareszcie udało nam się wypracować w miarę stabilny plan zajęć w tygodniu.

I tak w poniedziałki i czwartki Robek ćwiczy w domu w ciocią Justynką, we wtorki ma zajęcia z logopedą w Fundacji Dobroczyńca w Rumi, po logopedzie jedziemy do Plusika i Minusika w Gdyni na zajęcia z komunikacji i rehabilitację ruchową, w środy mamy zajęcia w Fundacji Żyć z Pompą- Robuś uczy się jeść (w ramach programu RAZEM I OSOBNO III zajęcia te do końca pazdziernika mamy bezpłatnie),  a potem dla relaksu ma zajęcia z integracji sensorycznej, w piątek znów jesteśmy w Plusiku i Minusiku w Gdyni na zajęciach z komunikacji i rehabilitacji, co drugą sobotę będziemy mieli jeszcze zajęcia z integracji sensorycznej w Fundacji Dobroczyńca w Rumi.

Oczywiście wszystkie te zajęcia odbywają się po przedszkolu, a do tego czasu Robek w przedszkolu także ma dzień wypełniony po brzegi. Trochę obawialiśmy się czy nasz synek da radę ćwiczyć wieczorami, bo do domu wracamy o godzinie 19-21, ale wydaje się, że jemu to bardzo odpowiada i to jest to czego potrzeba naszemu synkowi. Dużo wrażeń, dużo zajęć i ciągła motywacja do działania. Mam nadzieję, że uda się Paniom z Plusika i Minusika nauczyć Roberta komunikacji z nami i będzie sam mógł nam powiedzieć co chciałby robić.

Na razie Robka do działania pcha jego braciszek, który pokazuje mu jak fajnie jest przemieszczać się na 2 nogach. Robert czasami denerwuje się bardzo mocno, że nie może śmigać tak jak Wojtuś, ale jak tylko przeniesie tą złość na działanie to zawsze udaje mu się wymyśleć coś nowego do zrobienia.

Jak tylko nasz synek nauczy się czegoś nowego będziemy Was o tym informować.

Comments powered by CComment

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ROBERTOWI?

Aby przekazać swój 1% podatku na Roberta należy wpisać:

Nr KRS: 0000186434

Cel szczegółowy 1%:
" Robert Malec 127/M"

2019 Copyright Stronka Robercika Malca Rights Reserved