fbpx

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Robercika Malca, naszego kochanego synka, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Na stronce pokazujemy codzienną walkę Roberta w drodze do samodzielności. Chcemy pokazać także, że mimo swojej niepełnosprawności Robert, na swój sposób, może cieszyć się życiem, jak każda zdrowa osoba.

FILMIKI

KSIĘGA GOŚCI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Robert na Facebook

Styczeń 2020

Ufff trochę nas tu nie było. Trzeba to zmienić i coś napisać dla osób niekorzystających z Facebooka. I choć większość nowych zdjęć i postów można znaleźć na naszych osobistych profilach to pracujemy nad uruchomieniem profilu osobistego Robusia. Przy aktualizacji bebechów strony zauważyłem, że w 2019 nie pojawił się tu żaden nowy post, żadna nowa galeria. Strasznie mi z tego powodu przykro. Bardzo przepraszam. Sądzę, że wynika to w głównej mierze z tego, że bardzo dużo osób korzysta z FB a tak, jak wiadomo łatwiej jest napisać krótką wiadomość z 3-5 zdjęciami. Nie znaczy to, że rezygnujemy całkowicie ze strony. Chciałbym żeby pojawiały się wiadomości tam i tu. Zajrzałem tu żeby zobaczyć kiedy i co ostatnio pisaliśmy żeby zweryfikować co już wiecie, a czego jeszcze nie. Wyszło mi, ze ostatnio piszemy jeden post rocznie. Jak więc napiszę ten i wrzucę go w styczniu to będziemy mieli spokój na cały rok. Żartuję. Mam nadzieję, że będziemy mieli większy ruch na stronie. Chciałem też się wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Może to zbieg okoliczności, ale spadek liczby postów zbiegł się w czasie z urodzinami Helenki. Przypadek? Nie. Wystarczy spojrzeć w kierunku komputera i ona się pojawia, włazi na kolana i zaczyna „pomagać”. Pewnie myślicie, że można usiąść wieczorem jak już wszyscy pójdą spać? Pewnie można, ale po co ryzykować? Szczerze mówiąc, wolimy ten czas poświęcić na coś naprawdę szalonego. Na przykład ja w tym czasie śpię, a Kosa trochę śpi, a trochę łazi do płaczących dzieci. Albo jak przyjdą dzieci to nie śpi.

Tyle słowem wstępu. Chciałbym jakoś streścić i podsumować rok 2019, ale nie uda mi się tego zrobić w 5 zdaniach. Z rzeczy najważniejszych, pamiętacie nasz filmik z psem? Żyjemy! Stan liczbowy się nie zmienił. Wciąż jest nas 5 + pies. Te same dzieci, ten sam pies. Robuś wciąż chodzi do szkoły. Chociaż z tego co kojarzę, to w 2019 roku nie uzyskał promocji i powtarza klasę. Napisałbym coś o koloniach, na które wysyłaliśmy Roberta w 2019, ale nie oszukujmy się, moja wiedza w tym temacie jest niewiele większa od Waszej i dużo mniejsza od wiedzy Kasi. Dlatego jej zostawię napisanie artykułów na ten temat. Powiem tylko, że postawiliśmy głównie na rehabilitację w domu i kilka wyjazdów do Szklarskiej Poręby i Torunia. Szklarska Poręba bo jest tam bardzo dobra rehabilitacja i jest w górach, i jest tam pięknie, i spacer w górach jest przyjemniejszy niż po polu, a Karkonoski Park Narodowy to mój drugi ulubiony Park Narodowy. Toruń za to jest blisko i można łatwo dojechać i wrócić. Co ma znaczenie z tego względu, że jakoś tak wychodzi, że rzadko zostajemy do samego końca. Albo Robuś się rozchoruje, albo Helka. Jeździmy więc albo bardzo daleko, albo blisko (ale nie tak bardzo blisko, można bliżej). Chciałbym też podsumować zeszłoroczny jeden procent. Ale znowu, co ja tam wiem?! Co chcę i mogę napisać to to, że mój obecny pracodawca prowadzi zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i komisja decyzyjna przyznała i wypłaciła nam w czerwcu zeszłego roku dofinansowanie, które pozwoliło nam pokryć koszty całego turnusu w Tratwie pod Toruniem. Obecnie mam złożony wniosek o kolejne dofinansowanie, które być może pokryje nam najbliższy, zaplanowany na wiosnę, turnus w Szklarskiej Porębie. A to jedna z droższych imprez, ale jednocześnie rehabilitacja jest tam na najwyższym poziomie i Robuś wraca zawsze dużo silniejszy. Co jest bardzo ważne, bo ostatni rok poświęciliśmy na to aby odrobić „straty” jakie spowodowało niejedzenie Roberta. Powoli wychodzimy na prostą jeśli chodzi o odpowiednie odżywienie, trochę lepszą odporność i siłę mięśniową. Tym optymistycznym akcentem zakończę ten wpis mając nadzieję, że Kosa doda swój z podsumowaniem wyjazdów i 1% za 2019.

Comments powered by CComment

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ROBERTOWI?

Aby przekazać swój 1% podatku na Roberta należy wpisać:

Nr KRS: 0000186434

Cel szczegółowy 1%:
" Robert Malec 127/M"

2022 Copyright Stronka Robercika Malca Rights Reserved