foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Robercika Malca, naszego kochanego synka, który od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Na stronce pokazujemy codzienną walkę Roberta w drodze do samodzielności. Chcemy pokazać także, że mimo swojej niepełnosprawności Robert, na swój sposób, może cieszyć się życiem, jak każda zdrowa osoba.

FILMIKI

KSIĘGA GOŚCI

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Niedziela 25.11.2018

Kończy się listopad, a z nim zakończyło się księgowanie wpływów z 1% na subkoncie Roberta. W imieniu naszego synka bardzo gorąco dziękujemy za Wasze wpłaty. Dzięki nim będziemy mogli dalej rehabilitować naszego synka i zapewnić mu niezbędny sprzęt do rehabilitacji. Mamy nadzieje, że uda nam się zmieścić w budżecie na przyszły rok także dwa wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które mamy już zaplanowane.

Kochani jak wiecie Robuś we wrześniu miał zakładanego PEGa. Wielu z Was pyta nas co to jest i jak to faktycznie działa, dlatego postanowiłam pokazać Wam na zdjęciu co tak właściwie włożyli naszemu synkowi do brzucha. Niestety jak to zwykle u nas bywa, początki nie były za wesołe. Robuś nie chciał się obudzić z narkozy i postanowił drzemać przez 3 godziny na sali wybudzeń i żadne szturchanie ani mówienie nie pomagało. Dodatkowo bardzo zle znosił ból, który się pojawił po zabiegu i ryczał niemiłosiernie. Na koniec zamiast 3 dni w szpitalu spędziliśmy ponad 2 tygodnie, a to wszystko dlatego, że Robusiowi nie chciał się zagoić otwór, który lekarze mu wycięli, aby włożyć rurkę. Przez za dużą dziurę całe jedzenie, jakie trafiało do żołądka Robusia natychmiast znajdowało się na zewnątrz- tworząc fontannę na brzuchu z zupy albo kaszy. Na szczęście ostatecznie wszystko się wygoiło i teraz możemy powiedzieć, że to była dobra decyzja. Nareszcie bez stresu możemy wychodzić z Robkiem na dłuższe wycieczki. Wystarczy strzykawka i odpowiednio przygotowany posiłek, albo sok, albo herbata i mamy pewność, że Robert nie będzie spędzał dnia na głodniaka- co niestety zdarzało mu się dosyć często, jak odmawiał jedzenia.

Mamy też wrażenie, że nareszcie trochę poprawiła się odporność naszemu synkowi i jak do tej pory trzyma się dzielnie i broni przed większymi infekcjami, które oczywiście przechodzą jak burza przez nasz dom i co jakiś czas, któreś z dzieci musi sobie zrobić pauzę od przedszkola i żłobka.

Zapraszamy też do galerii na stronie Robusia, dodaliśmy tam parę zdjęć no i w imieniu Robusia chcielibyśmy oficjalnie ( rok czasu nam to zajęło..;) przedstawić Wam Helenkę - małą siostrzyczkę, która wprowadza sporo zamieszania w życiu całej naszej rodzinki.

Zdjęcia z Helcią

Zdjęcia z wakacji

 

Comments powered by CComment

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ROBERTOWI?

Aby przekazać swój 1% podatku na Roberta należy wpisać:

Nr KRS: 0000186434

Cel szczegółowy 1%:
" Robert Malec 127/M"

2020 Copyright Stronka Robercika Malca Rights Reserved